Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biały ekran.
Potrzebuję pomocy.
Otóż cały czas normalnie grałem w Terrarię na Win10. Dziś system mi się zaktualizował i gdy włączam Terkę takie cuś:

No i taki biały ekran przez cały czas. Nic się nie pojawia. Czekałem ok. 15 minut i nic.
Restartowałem Steama, nie pomogło. Restartowałem kompa, nie pomogło.
Ma to jakiś związek z aktualizacją Windowsa? Jak rozwiązać ten problem?
Sample text.
Posiadasz aktualne sterowniki karty graficznej?
Posiadasz zainstalowany .NET Framework w wersji 4? (zarówno 32bit jak i 64bit)
Czy sprawdziłeś spójność plików?
W Windows 10 sterowniki aktualizują się automatycznie, więc tak.
Posiadam w wersji 4.6.1
Sprawdziłem.
I nic.

@Edit
Okazało się, że mam jeden nieaktualny sterownik. Po aktualizacji jednak nadal nic...
Sample text.
W Windows 10 nieliczne sterowniki aktualizują się automatycznie, więc trzeba ręcznie pilnować aktualności chociażby graficznych.
.NET Framework w wersji 4.6.1 to nie 4.0 - proszę zainstaluj.
Wrzuć na pastebin.com raport:
(przeklejka z cenega.pl)
Aby wykonać raport dxdiag należy:
• wcisnąć kombinację klawiszy LOGO WINDOWS + R (lub wybrać z menu START opcję Uruchom), a następnie w pole tekstowe wpisać: "dxdiag" i nacisnąć Enter. Uruchomiony zostanie program diagnostyczny, który przygotuje raport.
• po wykonaniu raportu przez program należy kliknąć przycisk Zapisz wszystkie informacje i zapisać go do pliku tekstowego (*.txt).
Raport: http://pastebin.com/39yh3LmQ
Co do Frameworka mam i 4.0 i 4.6.1. Może tak być czy musi być sam 4.0?
Mam dwie karty graficzne, ta lepsza aktualna. Na tej słabszej był jeden nieaktualny sterownik, o tym pisałem wyżej.
Ogólnie nadal ten sam błąd. To pewnie coś z Terrarią bo wszystkie inne gry na Steamie normalnie działają. Nie wiem o co chodzi bo kilka razy sprawdzałem spójność plików i niby wszystko dobrze. W raporcie pisze że wszystko OK. Wszystko wskazuje na to, że to błąd Terki. Wie ktoś coś o tym, co mam zrobić?

@Edit
Udało się!
Znalazłem na zagranicznym forum gościa, który miał ten sam problem. Trzeba było zmniejszyć okno gry. Niestety teraz będę musiał grać na małym oknie. Spróbuję zrobić Fullscreen, może tak zadziała.
W każdym razie temat do zamknięcia.
Sample text.
Mocą nadaną mi z niebios zamykam ten temat, ponieważ @Mangetsuu rzekł: "Zamykam na prośbę autora"

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości