Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brudnopis Poradnik - jak przetrwać w Terrarii?
Witam.
Napisałem ten poradnik, bo po internecie krąży dużo źle ułożonych poradników. Będzie to mój pierwszy poradnik, więc proszę o wyrozumiałość. Jak coś nie tak piszcie. Smile
ROZDZIAŁ I - Postać i świat
Najpierw należy stworzyć postać. Wybór wyglądu należy do was. Masz do wyboru 3 tryby trudności. W softcore tracisz połowę monet, w medium core tracisz cały ekwipunek, a w hardcore postać znika na zawsze. Na początek radzę wybrać tryb softcore.
Następnie należy stworzyć świat. Tutaj nasza piaskownica jest mniejsza. Można wybrać Normal mode lub Expert mode. Polecam normal.
Po stworzeniu świata masz w ekwipunku miedziany miecz, miedziany kilof i miedzianą siekierę. Chwyć siekierę i zetnij kilka drzew. Na razie, powinno wystarczyć ok. 100-130 drewna. Następnie zrób z tego drewna domek. Wymiary powinien mieć co najmniej 10x6. Następnie w ścianach zrób dziury o wysokości 3.  Otwórz menu craftingu i zrób Work bench. Postaw go w domu. Stojąc przy nim, zrób Młot, 2 drzwi, krzesło, pochodnię (Gel jest z slimów) i ok. 100 Wood wall. Drzwi postaw w pustych miejscach na ściany. A wood walls postaw z tyłu domku - nie musi wystawać poza. Postaw też krzesło i pochodnię. Teraz Guide może się wprowadzić! Sukces! Nadchodzi noc. Schowaj się i pod żadnym pozorem nie wychodź.
ROZDZIAŁ II - Ekwipunek i świat
Teraz zajmiemy się naszym światem. Najpierw kop pod ziemię, zostawiając co 6 kratek platformy.Gdy w tle zobaczysz skały, jesteś u celu. Ale nie kop aż do kolejnej zmiany tła, do jaskiń. Naszym celem są srebro i złoto. Postaraj się o srebrny, a najlepiej złoty set zbroi. Jeśli nie masz wystarczająco np. złota na cały set, możesz spróbować mieszać. Następnie przydadzą ci się złote kilof i miecz. Jeśli znajdziesz serduszka, zatrzymaj się na 180 HP (każde serce to 20, na początku gracz ma 100).
Gdy już to osiągniesz, czas zwiedzać świat. Idź w prawo i lewo. Jeśli na końcu mapy znajdziesz zamek z Old Manem, nie wchodź tam! Poza tym, trzymaj się z dala od podziemi jungli. Na noc, walcz z przeciwnikami typu Demon Eye. Przyda ci się 6 Lensów. Rano udaj się do Corruption/Crimson i wejdź do dziury/jaskini. Znajdź Altary (małe, Kolczate lub oczato-flakowate budowle). Zrób Suspicious Looking Eye. Zadbaj o dużą, płaską powierzchnię.
ROZDZIAŁ III - Eye of Cthulu
Teraz czas się przygotować na pierwszego bossa - Eye of Cthulu, jeśli chodzi o bronie. Najpierw, musisz mieć uzbierane 50 srebrnych monet. Wtedy, jeśli masz wolny pokój, może zamieszkać Merchant. Kup ok. 200-300 shurikenów. Jeśli cię nie stać, skup kilka rzeczy, ale nie Magic Mirror czy Aglet.  Najlepiej u NPCa, który daje najwięcej. Potem przyda się dobry łuk i płonące strzały (ok. 200-300). Jeśli strzał zbraknie, scraftuj lub kup od kupca (gościa, od którego kupiłeś shurikeny). Gotowe? W takim razie postaraj się uzupełnić HP serduszkiem i wieczorem udaj się na wyrównany teren (arenę). Jeśli nie zobaczysz wiadomości "You feel an evil presence watching you...", użyj Suspicious Looking Eye. Jeśli zobaczysz, nie używaj. Pamiętaj, że tak jest tylko w nocy. Boss ma 2 fazy.
I FAZA
<Zdjęcie dodam z opóźnieniem>
Życie: 2800
Atak: 18
Obrona: 12
Opis:
Przywołuje Servant of Cthulu. Następnie szarżuje.
II FAZA
<Zdjęcie dodam z opóźnieniem>
Życie: 1400
Atak: 23
Obrona: 0
Opis:
Gdy straci połowę życia, zacznie się obracać i zdejmie soczewkę. Nie będzie wypuszczać Servantów, ale częściej szarżować.
WALKA
W pierwszej fazie atakuj Servanty shurikenami. Przy okazji mogą trafić w samego bossa. W drugiej fazie atakuj go płonącymi strzałami z łuku.
ŁUP
- 3 gold coins
- seed z Crimson/Corruption
-strzały z Crimson/Corruption
- ruda demonitu lub crimtanu (Corruption/Crimson)
- 5-15 Potek leczniczych
- Trofeum
Nie na wszystko jest 100%.
Postaraj się o set zbroi z demonitu. Jeśli ci nie starczy, albo ogranicz się do części, albo walcz z okiem jeszcze raz.
ROZDZIAŁ IV - NPC
Ciąg dalszy nastąpi!
Odpowiedz
Poradnik zaczyna być nawet jak na brudnopis ciekawy, potrzebuje tylko paru obrazków i faktów dotyczących rud, a raczej zamienników (platyna i tungsten).
Obrazki są po to, aby tekst nie raził za bardzo w oczy Smile
Na ten moment 7/10
Czasami w życiu powinno się być ostrożnym z powodu różnych przypadków jakie po tym świecie krążą
[Obrazek: tank6.png]
Odpowiedz
@up Dodam. Ale ja gram na mobilnej, więc nie swoje, ale zadbam o to, by nie łamać praw autorskich.
------------
W odp. możecie ew. dodać coś, jeśli mam coś dodać do poradnika, można napisać na priva, wtedy napiszę:

Podziękowania dla: Nick, Nick i Nick.
Oczywiście dodając propozycję.
Odpowiedz
Z góry uprzedzam, że bywam upierdliwy do szczegółów (nic osobistego).

Jeśli grasz na telefonie, to: niektóre telefony mają opcje zrobienie zdjęcia ekranu za pomocą przyciśnięcia klawisza głośności i blokady jednocześnie, więc zawsze możesz spróbować poszukać takiej opcji jeśli się nie uda Tongue.

Jeśli chcesz mógłbyś również na początku dopisać, że doświadczenia z poradnika bierzesz z wersji mobilnej (dzięki temu, będziesz mógł opisać i pokazać rzeczy, których możliwe, że nie zauważymy na wersji komputerowej Tongue, i ludzie nie będą mogli mieć pretensji czemu nie doradzasz przedmiotów, które wyszły po 1.3). Nie wiadomo ile graczy mamy z mobilną wersją terrarii, choć słyszałem, że statystyki potworów/bossów są tam niższe, czasem nawet dużo niższe niż na wersji PC(tłumaczyłoby, czemu kiedyś Skeletrona Prime z Night Edga udało się mi zabić na telefonie xP).
Statystyk przedmiotów raczej nie tykali, nie licząc tych z aktualizacji numerkowych kolejnych wersji.

Ogólnie parę różnic między wersją konsolową/telefoniczną a komputerową jest, na pewno większość z nich możesz spokojnie na gamepedii terrariowej znaleźć.

Co do rzeczy z wykopanych rud, skupiłbym się najpierw na zrobieniu srebrnego/złotego kilofu, a potem zbroi, ogólnie prawie nigdy nie robię zbroi ze złota/platyny. Srebrna/Wolframowa nie jest dużo gorsza, a znaleźć tak dużą ilość złota/platyny bez schodzenia wystarczająco nisko może być trudno i żmudnie.
Nie można też zapominać o set bonusach ze zbrój (często dają one tyle obrony, co jeden z jej elementów). 

Dla przykładu wolframowa(tungstenowa) zbroja daje 12 pancerza i +3 z set bonusu (razem 15), złota zbroja daje 12 +4 z set bonusu(w sumie 16). Masz dużo większą szansę złożyć całą zbroję wolframową niż całą złotą (za premie 1 pancerza Tongue).

@down
Ogólnie różnice z bossami polegały na tym, że na telefonie dużo gorzej się steruje i unika ciosów niż na komputerze. Ponoć przed hardmodem lub po, nawet noc nie trwa tyle samo Tongue. Wiele rzeczy typu ilość pancerza ze zbroi czy obrażenia danej broni się nie zmieniły. O ile na komputerze od wersji 1.2.4.1 (nie wiem czy wyszedł już update 1.3) do obecnej nie tykali danego przedmiotu, o tyle jego statystyki wtedy się praktycznie nie różnią, więc łatwo można porównać statystyki na wiki patrząc na historię zmian przedmiotów.
[Obrazek: LQfYJWe.jpg]
Odpowiedz
Sorki, nie wiedziałem, że są aż takie różnice. Słyszałem, że na komp są Książę Rybok, Lunatykujący kultysta i Pan Księżyca, nie ma Lepusa ani Tukora Niewdzięcznego (?). Smile Tylko tyle wiedziałem o komputerowej. Ale niedługo pewnie skombinuję.
Odpowiedz
Cóż, niestety lub stety, są olbrzymie różnice pomiędzy wersją na komputer a wersją na telefon. Dam co taką radę: możesz być oryginalny i zrobić poradnik na wersję mobilną zamiast marnować pieniądze/piracić terrarię. Będziesz pewny że nie ma takiego poradnika na forum, a poraników jak zacząć w wersji na komputer jest już parę.
Nie wystawię oceny, bo to jeszcze brudnopis. Dodaj parę zdjęć i będzie gites.
Sample text.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości