Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brudnopis [W budowie!] Poradnik dla początkujących
Thumbs Up 
Uwaga! Poradnik jest w trakcie tworzenia/pisania!

A, więc cześć! Jestem VaSi i przedstawiam wam poradnik dla początkujących w Terrari. Zapraszam do czytania!

Po pierwsze przy tworzeniu postaci wybieramy:
 - SoftCore
 - Corruption
 - Normal Mode

To tyle z Menu, przechodzimy do gry...

Rozdział 1 | Pierwszy domek

No więc zaczynamy na naszym pięknym świecie Smile
Na start posiadamy:
- Miedziany Miecz    
- Miedziany Kilof    
- Miedziana Siekiera    

Wokół nas rosną drzewa     . Niszczymy je siekierą.
Pamiętamy, aby ścinać u dołu pnia.
Wypada z nich:
- Drewno    
- Żołądź    

Drewna potrzebujemy jak najwięcej, dlatego ścinamy około 300 sztuk (wiem, że dużo).
Nie wychodzimy za obszar lasu.

Las to podstawowy biom.

Wokół nas mogą pojawiać się przeciwnicy, głównie Slimy.

- Zielony Szlam    

- Niebieski Szlam    

Zabijamy je oczywiście mieczem. Wypada z nich:
- Żel    
- Szlamowa Różdzka (rzadka)    

Potrzebujemy tylko troche żelu.

A więc zaczynamy budowe domku, potrzebny nam jest stół rzemieślniczy     , który możemy stworzyć z kilku sztuk drewna w ekwipunku.

Następnymi rzeczami są:
- Drewniane Drzwi    
- Pochodnie    
- Drewniane Ściany    
- Drewniany Stół    
- Drewniane Krzesło    
Wszystko to tworzymy przy Stole z drewna i żelu.

Tak powinien wyglądać nasz domek. Następnie wprowadzamy tam Przewodnika     - pierwszego npc'a.

Na dzisiejszy dzień to prawie koniec. Wystarczy, że stworzymy przy stole Drewniany Młotek     , służący do niszczenia ścian i możemy przeczekać noc. Musimy to zrobić ponieważ w nocy może być niebiezpiecznie.

To tyle z pierwszego rozdziału. Gdy będę miał czas napisze więcej. Tym czasem napiszcie mi o wszystkich literówkach i sposobach pisania Idea . Dzięki za przeczytanie, cześć Tongue

Załączone pliki Obrazki

Heart 
Odpowiedz
Poradnik zapowiada się ciekawie i może przydać się osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z Terrarią, poprawiłbym/zmieniłbym jednak parę rzeczy(czysto moja opinia). Uprzedzam z góry, że jestem z reguły upierdliwy jeśli chodzi o szczegóły, nic osobistego Wink.

Byvexus13 napisał(a):Po pierwsze przy tworzeniu postaci wybieramy:
 - SoftCore
 - Corruption
 - Normal Mode
Jeżeli poradnik przeczyta osoba, która nie ma świata na którym doszła do hardmoda(gdyby taki miała, nie potrzebny byłby jej ten poradnik) to nie może wybrać rodzaju skażenia świata i musi zdać się na łut losu. Przydatna byłaby również opinia, dlaczego lepiej by miała Corruption, a nie Crimson (ja wybrałbym Crimson na Normalu Wink ).

Byvexus13 napisał(a):Wokół nas mogą pojawiać się przeciwnicy, głównie Slimy.

- Zielony Szlam [Obrazek: attachment.php?aid=185]    

- Niebieski Szlam [Obrazek: attachment.php?aid=186]    

Zabijamy je oczywiście mieczem. Wypada z nich:
- Żel [Obrazek: attachment.php?aid=187]    
- Szlamowa Różdzka (rzadka) [Obrazek: attachment.php?aid=188]    

Potrzebujemy tylko troche żelu.
Co do walki mieczem, poleciłbym na początek sprawdzić jakie obrażenia zadają nasze bronie. Przy braku prefixów miecz zadaje tylko o 1 punkt obrażeń więcej od kilofa, ale jest dużo mniej wygodny w użyciu. Prefixy mogą spowodować, że miecz będzie zadawał mniejsze obrażenia niż kilof. Miedzianym mieczem, możemy atakować tylko przed siebie, a kilofem dookoła.
Najlepiej po pierwszym lub drugim drzewie zrobić stół do rzemiosła i stworzyć drewniany miecz, który ma większy obszar ataku i zadaje większe obrażenia.

Co do szlamów dopisałbym również, że dopóki trwa dzień zaatakują nas one dopiero wtedy, kiedy my je zaatakujemy. Jest to przydatna wiedza w przypadku spotkania lepszych slimów na tym biomie [Obrazek: 20px-Purple_Slime.png?version=bd04a0455b...3489f73134] Fioletowego(poza startowym lasem) i [Obrazek: Pinky.png?version=85ba8459e76748ff7628c716360ae49a] Pinkiego (mini bossa), które mimo, że są rzadkie to wciąż można je spotkać pierwszego dnia, a próba ich zaatakowania może nieźle utrudnić nam życie.

Byvexus13 napisał(a):Nie wychodzimy za obszar lasu.
Jeśli blisko nas znajduje się nieskażony biom zimowy, to podczas dnia można bezpiecznie po nim chodzić. Slimy, które tam są również są neutralne podczas dnia, dopóki ich nie zaatakujemy, zaś materiały jakie tam znajdziemy są z reguły trochę lepsze (m.in. strzały z lodowych pochodni).

Dopisałbym jeszcze, że jeśli znajdziemy granaty w skrzynce to starajmy się choć jeden zostawić w celu sprowadzenia Demolitionista.
W przypadku posiadania już 50 silverów przed budowaniem domku (ze zwiedzania leśnego biomu, z dzbanków i skrzynek) można spróbować zbudować domek dla kupca.
[Obrazek: 268b7462e8.jpg]
Odpowiedz
Cóż, wszystko co chciałem powiedzieć wyraził pan powyżej, więc powiem tylko że jak go rozbudujesz i nie będziesz żebrał w nim o łapki to naprawdę, może być nawet 10/10.
Na ten moment dałbym jakieś 8/10 z powodu miejscami niedokładnych objaśnień i drobnych braków, ale rozumiem że to jedynie brudnopis i ostatecznie poradnik może być na bardzo wysokim poziomie, jak mówiłem wcześniej może nawet na 10/10.\
@Edit
Cytat:Tym czasem napiszcie mi o wszystkich literówkach i sposobach pisania
Literówka, powinno być "tymczasem"
Sample text.
Odpowiedz
Poradniczek przydatny, aczkolwiek są pewne błędy i braki. Jeden już o tym wspomnia, co brakuje, więc więcej osób, które o tym piszą nie trzeba. 7/10
Czasami w życiu powinno się być ostrożnym z powodu różnych przypadków jakie po tym świecie krążą
[Obrazek: legend_of_zelda___breath_of_the_wild_twi...axin4y.jpg]
Odpowiedz
Według mnie poradnik idzie w dobrą stronę Smile Rób go dalej, bo na pewno przyda się nowym graczom ! Jak na razie oceny nie wystawie, ponieważ poradnik jest dopiero w budowie Wink
Piniądz Szczęścia [Obrazek: GoldCoin.gif?version=680ecf2c51e5d5d42898c7e2b17b14ba] Kanał Youtube - ^-^
Odpowiedz
Sam Guide nic nam nie da, poza tym domek może być zrobiony z np. platformami i dziurami w ścianach, co czasami jest efektywniejsze jeśli ktoś żydzi surowce.
Mimo to poradniczek 7/10, bo tyczy się podstaw.
"Sick venom in men and women overcome with pride,
a perfect world is never perfect, only filled with lies
Love's gonna get you killed
But pride’s gonna be the death of you and you and me"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości