Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
League of Legends
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ4-IxWV-sWiEeVNn9K1LY...XzvnJra5YA]
League of Legends (LoL) jest znaną grą typu MOBA.
Do niedawna także najpopularniejszą jeśli chodzi o E-Sport w Korei
LoL'a stworzyła firma
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQkaV9jbtKYdMTaXwUkGrv...0CWy0qt7Mg]
W grze chodzi o zniszczenie Nexusa
Są 3 linie i dżungla, a na tych liniach zwykle stoją
Na górnej linii (top) zazwyczaj tank bądź postacie które muszą farmić creepy (stwory)
W dżungli postacie, które w miarę szybko czyszczą potwory w dżungli, i mają doskoki bądź też inny sposób pomocy innym liniom zabić przeciwnika.
Środkowa linia (mid) ma najmniejszy dystans pomiędzy wieżami, więc gra się na niej postacie które mogą szybko zabić przeciwnika.
Na dolnej linii gra się 2 postacie: ADC (Attack Damage Carry) i pomocnika (supporta)
ADC mają bardzo mało życia w wczesnej fazie gry, potrzebują dużo pieniędzy, oraz zadają głównie obrażenia AD (Corki zadaje także dużo AP obrażeń, a jest ADC)
Mapa:

[Obrazek: opis-Summoners-rift.jpg]

Jak widać, na obu stronach jest miejsce szare - to jest baza.
Bazę z każdej linii bronią 2 wieże strzelające pociskami, w bazie jest jeszcze 1 wieża strzelająca promieniem normalnym pociskiem, chroniąca inhibitor (o nim później), a za inhibitorem są ostatnie 2 wieże (łączące wszystkie linie) promieniem też strzelające normalnym pociskiem, a za nimi jest nexus, budynek którego zniszczenie, kończy grę.
Przez środek mapy przepływa rzeka, a na górnej i dolnej jej części jest krab i potężny stwór.
Dla dolnej części rzeki jest to smok - daje on trwałe wzmocnienie wszystkim graczom w drużynie, która go zabije.
Jest 5 typów smoków
Infernal (ognisty) - daje wzmocnienie do obrażeń
Ocean (wodny) - daje procentową regeneracje zdrowia i many poza walką
Mountain (górski) - daje wzmocnienie do obrażeń typu "true" oraz twoje ataki na wieże zadają dodatkowe obrażenia "true"
Cloud (powietrzny) - daje wzmocnienie do ruchu poza walką
Elder (starszy) - daje po 1 wzmocnieniu smoków powyżej (tymczasowe)
Na górnej części jest z początku Herold, a potem Baron
Herold - Potwór walczący wręcz. Zadaje około 100 dmg. Ma nawet 11000 hp, lecz na odwrocie ma oko
jeśli w które się uderzy zadaje true dmg warty ok 1000 hp.
Daje najdłuższego buffa "Zwiastun pustki", który daje dodatkowy dmg AP kiedy w pobliżu nie ma żadnych sojuszników.
Baron - Potwór który nie może się ruszać i strzela kwasem w przeciwnika naprzeciwko, a jeśli wszyscy/większość biją go od tyłu,
atakuje ich wszystkich. Daje dodatkowy debuff podczas walki z nim zadający dmg co sekundę.
Zabicie go daje buff dla drużyny która go zabiła, który wzmacnia pobliskie miniony, daje szybszy powrót do bazy (4 sek),
oraz daje dodatkowe AP i AD.
Wieże mają po 3300 hp, i do 5 minuty mają buff który zmniejsza obrażenia.
Zniszczenie pierwszej wieży daje dodatkowe 400 sztuk złota.
Zniszczenie inhibitora umożliwia tworzenie super minionów, które wzmacniają resztę minionów i mają dobre statystyki
Mam nadzieje, że wyjaśniłem trochę osobom które nie znają tej jakże wspaniałej gry. Wink

Poprawiłem obrazek mapy, bo wstawiłeś błędny url
Odpowiedz
Nie wiem czy to tylko u mnie ale obrazków nie widać tylko gigantyczną ścianę tekstu ;_:
Poza tym spoko temat c:
Piniądz Szczęścia [Obrazek: GoldCoin.gif?version=680ecf2c51e5d5d42898c7e2b17b14ba] Kanał Youtube - ^-^
Odpowiedz
Zapomniałem dodać w wątku to tu dodam mój nick Kacpi445 na EUNE i na serwerze EUW

//EDIT @Renerte:
@Kacpi445, edytuj więc post, skoro zapomniałeś dodać Wink
Odpowiedz
Dota lepsza elo
Sygnatura niezgodna z §4.13, regulaminu forum. Rozmiar sygnatury przekraczał 230px.
Odpowiedz
Stare info, nie ma już wież laserowych. Zachęcam do edycji Smile
"Sick venom in men and women overcome with pride,
a perfect world is never perfect, only filled with lies
Love's gonna get you killed
But pride’s gonna be the death of you and you and me"
Odpowiedz
https://youtu.be/u4HZp0Em6Co

Jak zobaczyłem ten temat musiałem wstawić tego linka Tongue

Poradnik spoko ale tak jak powiedział @Xplay już przestarzały
"Każdy człowiek ma dwie natury, dwa wzorce zachowań, dwie dusze.
 Pierwszą, którą pokazuje innym i drugą, prawdziwą"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości