Ankieta: Czy grałeś kiedyś w zmodyfikowaną wersję Terrarii?
Ankieta jest zamknięta.
Grałem i gram dalej. Jest super. Big Grin
47.06%
8 47.06%
Obecnie nie gram, ale planuje wrócić.
35.29%
6 35.29%
Grałem, ale mi się nie spodobało.
5.88%
1 5.88%
ARGH! VANILIA MASTER RACE
11.76%
2 11.76%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modowanie- moment gdy zaczynają się dziać dziwne rzeczy
"To nie jest ko­niec, to na­wet nie jest początek końca, to do­piero ko­niec początku."

Winston Churchill

MODOWANIE

Czym są mody tego raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć. Ale dlaczego, w ogóle powstają mody,
 i dlaczego je instalujemy zamiast cieszyć się tym czym obdarowali nas twórcy gry.

Istnieje wiele powodów dla których instalujemy mody do gier. Jednym z głównych powodów jest z pewnością
chęć przeżycia czegoś nowego, próba poczucia dreszczyku emocji, który towarzyszył nam od naszych początków z daną grą.

Kiedy indziej szukamy modów, gdy zaczyna nam coś przeszkadzać w grze: jest za łatwa, albo za trudna, lub brakuje
nam specyficznych rzeczy, lub nie chcemy czekać kiedy twórcy gry dodadzą ją.

Niektóre mody potrafią natomiast zupełnie zmienić naszą rozgrywkę.

Do większości obecnie istniejących gier można znaleźć mody. Lecz nie zapominajmy o negatywnych skutkach
jakie mogą nas spotkać. Chodzi między innymi o:

-możliwą utratę świata i postaci podczas instalowania i odinstalowywania modów
-możliwość zainfekowania naszego sprzętu jakimś wirusem

Zawsze róbcie kopię swoich plików gry, przed zabawą z modowaniem, a same mody pobierajcie z zaufanych stron.

Nie zapominajmy również, że dwa mody nie muszą się za specjalnie lubić, a wtedy crash gotowy.

A teraz po tym przydługawym wstępie przejdźmy do naszej drogiej dwuwymiarowej gry.

Mody w Terrari dzielą się na kilka rodzajów:
-niezależne (Standalone)- polegają one na zastąpieniu pliku Terraria.exe, lub odpalaniu gry poprzez plik tej gry)
Obecnie istnieje raczej niewiele takich modów, ponieważ nie są one prawie z niczym kompatybilne.
Często cofają nam również wersję gry np. NTerraria lub Terraria Leveled cofają nam grę do wersji 1.3.0.8

[Obrazek: nterr1-png.497]
NTerraria

-biblioteki - mody typu TConfig (1.1), tAPI (1.2) i tMod(1.3)
Pozwalają zainstalować wiele modów tworzonych dzięki tym programom. Taka metoda tworzenia modów jest
dużo prostsza, bo nie wymaga modyfikowania kodu gry bezpośrednio w pliku exe.
Są to mody typu Standalone czyli nie połączymy ich z innymi modami tego typu.

-dodatki - mody, które wymagają wcześniejszej instalacji jednej z bibliotek
Z reguły można je łączyć ze sobą. Ich instalacja jest bardzo prosta.
Nawet istnieje specjalnie do tego stworzony poradnik na forum Big Grin
Prawdopodobnie najbardziej znane mody to Thorium i Tremor.
[Obrazek: TYxfzGe.png]
Tremor

-narzędzia (tools)- bardziej są to programy, które możemy wykorzystać np. w celu wygenerowania własnego idealnego świata
Bardziej znane: TerraCustom i TEdit.

Ciekawostką jest, że wszystkie wymienione mody (N Terraria, Terraria Leveled, tMod) tworzą
własne foldery z zapisami naszych gier i światów, więc nie wystraszcie się gdy nagle znikną wam wszystkie postacie.

Skąd wziąć mody i jak je zainstalować
Modyfikacje można znaleźć na wielu różnych stronach, ale skąd mieć pewność, że są one bezpieczne.
Pobieranie modów z oficjalnego forum gry, które jest zarazem największą bazą modów jest najmądrzejszą opcją
Link do forum: https://forums.terraria.org/index.php?fo...tools.116/
Tym którzy nie wiedzą jak zainstalować mody do Terrarii podrzucam temat autorstwa użytkownika @Areg:
http://forum.terrasite.pl/Thread-How-to-...C4%87-mody, który idealnie tłumaczy ten "skomplikowany" proces.

Gdybym spróbował opisać co dany mod robi to podejrzewam, że mógłbym nie skończyć przed rokiem 2018 xD
Jest ich bowiem tak wiele, a z każdym dniem, tygodniem, miesiące powstają kolejne.

Każdy mod na forum zawiera krótszą lub dłuższą instrukcję zawierającą pewnie wszystkie informacje na temat moda.
A jak znajdziecie jakiś item z którym nie będziecie wiedzieć co zrobić to zawsze można z nim iść do Guida.

Wskazana minimalna wiedza angielskiego Smile

To już prawdopodobnie wszystko co chciałem wam powiedzieć.
Jeśli ciekawi was jak u mnie wygląda kwestia modowania gry to przyznam, że ponieważ mam w sobie żyłkę
kombinatora to zawsze staram się przekształcić grę, w mniejszym lub w większym stopniu.
Bardziej się skupiam na zmianie statystyk niż grafiki, co powoduje, że niewiele modów obecnie
jest w stanie mnie zainteresować. (Fakt posiadania zainstalowanej paczki teksturek też ma pewnie swój wpływ Tongue)

A jak jest z wami. Gracie/Graliście w zmodowaną Terrarię? A może jesteście jak @Renerte: "Vanilia master race Big Grin"
Dajcie znać co sądzicie o modowaniu gry Smile

Wasz Redaktor z krańców świata

P.S.: Zapomniałbym. Wesołych Świąt wszystkim Big Grin

[Obrazek: ac76105231.gif]
Odpowiedz
Szczerze? Grałem tam kiedyś na modowanej Terraria, gdy była wersja 1.1
I właściwie to całkiem spoko to wyglądało. Wiele frajdy ze znajomym miałem Tongue
Aktualnie teraz to wolę grać na Vanillia. Czysta Terraria już sama w sobie daje zabawę (jedynym problemem jest fakt, iż czasem nie wiem, co mogę se ustalić za cel).
Co to niektórych dodatków i narzędzi, to słyszałem już coś tam co nieco. W dodatku korzystam z jednego z nich.
Dobrze sobie przyswoić nowe informacje na temat modyfikacji Smile
Wesołych Świąt!
Czasami w życiu powinno się być ostrożnym z powodu różnych przypadków jakie po tym świecie krążą
[Obrazek: tank6.png]
Odpowiedz
Mody są spoko, czasami pogrywam. Na 1.2 pomagałem przy robieniu moda, o którym wspominał @Mangetsuu, ale nie wypaliło. A teraz tak jakoś mi się nie chce ;P
"Me, I wasn't taught to share, but care
In another life, I surely was there
Me, I wasn't taught to share, but care
I care, I care"
Odpowiedz
Grałem kiedyś dużo na modach. Teraz gram tylko na HERO's mod. (ten co daje spawnienie pogody tepanie się na mapie spawn mobów itp) Bo wiecie, człowiek leniwa istota i nie może zrobić niczego bez ułatwień :p
Odpowiedz
W zasadzie jedyne mody na jakich grałem to Hero's mod i All the walls, ze względu na film. Zdarzyło mi się pograć na modach Thorium, Tremor i Pumpking, ale to było jakieś 10 minut. Ogólnie dobry.. poradnik?
Sample text.
Odpowiedz
Wczoraj zainstalowałem pełno modów Big Grin Teraz na nich gram. I jest super. Znudziła mi się normalna terraria a z modami jest mega! Zwłaszcza mod który usuwa flare gun'y ze skrzyń Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości