Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z terrarią na modach
Witam, mam problem z terraria.
Gdy wchodze do terrari przez steama mam w grze stałe 60fps, ale gdy uruchamiam go przez tModLoader po wejsciu do swiata mam tylko 30fps i zwolnione tempo w grze, postac jak i wszystko inne porusza sie strasznie wolno. Da sie coś z tym zrobić?
Odpowiedz
Co może być tego powodem ? Duża ilość modów powoduje spadki fps, więc

1. Polecam pobawić się opcją frame skip, która w jakiś sposób powinna pomóc z fpsami :3
2. Nieraz po prostu włączam ekwipunek i go szybko wyłączam, co jakimś cudem powoduje wzrost fpsów o_o
3. Zmiana rozdziałki na mniejszą lub gra w trybie okienkowym też powinny pomóc.
4. Ostatnią deską ratunku może być zmniejszenie efektów na low .

Innych opcji jakoś nie mam Tongue
Piniądz Szczęścia [Obrazek: GoldCoin.gif?version=680ecf2c51e5d5d42898c7e2b17b14ba] Kanał Youtube - ^-^
Odpowiedz
(07-02-2017, 13:57)Wito napisał(a): Co może być tego powodem ? Duża ilość modów powoduje spadki fps, więc

1. Polecam pobawić się opcją frame skip, która w jakiś sposób powinna pomóc z fpsami :3
2. Nieraz po prostu włączam ekwipunek i go szybko wyłączam, co jakimś cudem powoduje wzrost fpsów o_o
3. Zmiana rozdziałki na mniejszą lub gra w trybie okienkowym też powinny pomóc.
4. Ostatnią deską ratunku może być zmniejszenie efektów na low .

Innych opcji jakoś nie mam Tongue

Znalazłem winowajce, oswietlenie musiałem dać na retro i juz stałe 60fps i nie ma efektu spowolnienia. Tylko dziwne bo nie mam wgl modów jeszcze wgranych a jak pisałem na terrari odpalanej ze steam w oswietleniu mam dane to kolorowe, opcje full i mam 60fps stałe a na tej przez tmodloader niby opcje tez full ale to oswietlenie musze miec na retro by dało sie grać, niby te same gry a jednak nie ;'D
Odpowiedz
Z tmodloaderem, ogólnie często bywają niestety problemy z stabilnością(i mniejszą ilością fpsów). Sporo tutaj zależy od takich czynników jak mody. Trochę pomaga wyłączenie opcji dodanych 1.3.4(np. wizualna mechanika wody). Ale najwięcej prawdopodobnie wyłączenie steam overlay'a.

W Terrarii nie jest tak potrzebna (screeny można robić za pomocą trybu kamery, a jak ktoś pisze po prostu z alt-tabować grę). Zmiana rozdzielczości również ma bardzo duży wpływ. Jak podłączałem monitor do laptopa, terraria miała problem z uciągnięciem rozdzielczości 1920x1080, trzeba było zmienić do rozdzielczości z laptopa (1366x768) by cokolwiek dało się zrobić. Co do oświetlenia czasem zmiana na white pozwala dużo zmienić, a nie różni się tak od color (chyba, że masz cały dom w kolorowych pochodniach Tongue)

Jakby nie pomogło polecam wypróbować jeszcze tą metodę, może cokolwiek pomóc (w paru grach przynajmniej pomogła):
[Obrazek: C38B38E4B2032154884ECCD6FCFA84EC20503094]
[Obrazek: ac76105231.gif]
Odpowiedz
(07-02-2017, 16:53)Soul Keeper napisał(a): Z tmodloaderem, ogólnie często bywają niestety problemy z stabilnością(i mniejszą ilością fpsów). Sporo tutaj zależy od takich czynników jak mody. Trochę pomaga wyłączenie opcji dodanych 1.3.4(np. wizualna mechanika wody). Ale najwięcej prawdopodobnie wyłączenie steam overlay'a.

W Terrarii nie jest tak potrzebna (screeny można robić za pomocą trybu kamery, a jak ktoś pisze po prostu z alt-tabować grę). Zmiana rozdzielczości również ma bardzo duży wpływ. Jak podłączałem monitor do laptopa, terraria miała problem z uciągnięciem rozdzielczości 1920x1080, trzeba było zmienić do rozdzielczości z laptopa (1366x768) by cokolwiek dało się zrobić. Co do oświetlenia czasem zmiana na white pozwala dużo zmienić, a nie różni się tak od color (chyba, że masz cały dom w kolorowych pochodniach Tongue)

Jakby nie pomogło polecam wypróbować jeszcze tą metodę, może cokolwiek pomóc (w paru grach przynajmniej pomogła):
[Obrazek: C38B38E4B2032154884ECCD6FCFA84EC20503094]

Bardzo dziękuje, już sprawdzam i mam nadzieje ze zadziała :3

Nic to nie daje :/ no ale trudno az takiej tragedi nie ma na tym retro moze jak bedzie jakis update sie naprawi to ^^
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości