Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy do grafiki - opinie
Jakich programów używacie do zabawy z grafiką? Gimp, photoshop, a może coś innego? 
Dawno temu używałem gimpa, był to dla mnie dobry program, choć bardzo skomplikowany. Nie czytałem żadnych poradników i nie miałem tego na lekcjach w szkole. Z czasem zainstalowałem photoshopa i zobaczyłem jak wielka przepaść dzieli te dwa programy. Photoshop okazał się dużo łatwiejszym w obsłudze programem. Dosyć szybko ogarnąłem podstawy, bez żadnych poradników ofc. 
Dużo lepiej pracuje mi się w photoshopie, jest dużo prostszy w obsłudze - warstwy, zaznaczanie, kontrola obszaru roboczego.
Sprawdzałem różne wersje, ale najlepiej pracuje mi się w wersji cs6.
Do czego potrzebowałem grafiki? Zaczęło się od "sprejów" w cs 1.6, avatarów i sygnaturek na forum cs. Później miałem przerwę i dołączyłem do sieci minecrafta, tam było dużo roboty z grafiką na forum, grafiką do reklam itd. Różne rozszerzenia, różne wymiary, różne style i kolorystyka.
A jak to wygląda u Was?
Odpowiedz
Pracowałem w obu programach i zdecydowanie lepiej mi się pracowało w Photoshopie. Wszystko jest w nim przejrzyste, łatwiejsze do zrobienia w porównaniu do Gimpa i nigdy nie mogłem na niego narzekać. Sprawia również wrażenie bardziej profesjonalnego i gdybym miał się przerzucić z powrotem na Gimpa, byłoby to dla mnie trudne.
Parę słów o moich odczuciach. W Gimpie da się zrobić to samo, co w Photoshopie, ale zajmuje to zdecydowanie więcej czasu. Przykładowo taka podstawowa funkcja jak dodanie cienia pod jakiś tekst to w Photoshopie dosłownie dwa kliknięcia - w Gimpie niestety o wiele więcej. Jeśli bierzemy pod uwagę te dwa programy, to decydującym czynnikiem wpływającym na nasz wybór powinna być cena. Gimp jest darmowy, Photoshop - nie.
Podsumowując:
Jeśli ktoś jest w stanie wyłożyć pieniądze i chce być w posiadaniu najlepszego pod względem funkcjonalności programu do grafiki, niech bierze Photoshopa. Natomiast jeśli ta osoba nie chce luksusu, lubi się trochę namęczyć, żeby uzyskać coś, co można w Photoshopie zrobić zaledwie w parę minut, niech nie przepłaca i po prostu spróbuje swoich sił w Gimpie.
Kanał YouTubeklik!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości