Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seed'y w Terrari - Jak uruchomić nową opcję?
Hej, witajcie! Dziś pokaże wam jak włączyć opcję pozwalającą na stworzenie takiego samego świata jak inni ludzie czy nasi znajomi dzięki funkcji "Seed". Zapraszam do czytania!

Po pierwsze musimy dostać się do folderu Terraria. Oto ścieżki:

Na windowsa: Documents\My Games\Terraria
Na maca: ~/Library/Application support/Terraria
Na linuxa: $XDG_DATA_HOME/Terraria

Teraz uruchamiamy plik config.json za pomocą edytora tekstowego najlepiej notatnika.

Znajdujemy opcję UseExperimentalFeatures 
Wyłaczamy terrarię i wyraz "false" zamieniamy na "true".

Zapisujemy zmiany.

Teraz przy włączeniu gry podczas tworzenia świat możemy wpisać seed. Oczywiście możemy wybrać losowy seed nic nie wpisując do pola.

Aby mieć taki sam świat jak taki miała osoba, która podawała seed muaimy mieć ustawioną taką samą wielkość świata, poziom trudności i rodzaj zakażenia.

Możemy także skopiować seed klikając na doniczce w opcjach świata.

Mam nadzieję, że poradnik wam pomógł. Jest on bowiem moim pierwszym poradnikiem. W najbliższym czasie postaram się dodać więcej obrazków. Dzięki za przeczytanie, cześć!
Odpowiedz
Przydatny poradnik. Nie wiedziałem, że poziom trudności na wpływ na seeda.
[Obrazek: LQfYJWe.jpg]
Odpowiedz
Krótki poradnik, cóż tu wiele powiedzieć...
Aczkolwiek wszystko co jest potrzebne jest opisane
8/10
Czasami w życiu powinno się być ostrożnym z powodu różnych przypadków jakie po tym świecie krążą
[Obrazek: tank6.png]
Odpowiedz
Świetny poradnik! Big Grin
Sam nie wiedziałem jak włączyć tą opcję... Wink
(☞゚ヮ゚)☞¯\_(ツ)_/¯ ☜(゚ヮ゚☜)

Odpowiedz
Poradnik krótki, a dobry.
Wyjaśnia jak włączyć seedy, a jeszcze informuje o tym, że wpływ na rodzaj skażenia i poziom trudności.
Jako że poradnik idealnie spełnia swój cel, oceniam go na 10/10.

W sumie, kto jest za zrobieniem wątku do którego możnaby było dawać swoje seedy?

//EDIT: @Soul Keeper
Akurat, że tak powiem jestem w trakcie tworzenia takiego tematu, więc jak odkryliście jakieś seedy możecie mi dać znać Wink
Sample text.
Odpowiedz
@up ja.

Co do poradnika, krótki, przydatny i pomocny. Nie wiedziałem że poziom trudności wpływa na seed O_o
Odpowiedz
Pomocny poradnik 8,5/10
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości