Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terraria po polsku!
Witam!
W tej gierce, jak można domyślić się po tytule, będziemy tłumaczyć nazwy Terrariowych przedmiotów, bossów, mobów itp. na język polski.

Mały rekin, duży rekin (Minishark, megashark)
Kosmiczny delfini karabin maszynowy (S.D.M.G)
Kuperowy sztylet (Cooper shortsword)
Gwiezdne oburzenie (star wrath)
Sample text.
Odpowiedz
Moim zdaniem bedzie lepiej, jak nie beda tlumaczone te nazwy. Nazwy wlasne (bronie) nie beda tak ciekawie brzmialy, a niektore nazwy po prostu ciezko przetlumaczyc, bo to sa np. zlepki 2 innych slow (Np. taki Fishron czy Picksaw)
[Obrazek: karshi_by_elitarymouse-db6rbv1.jpg]

:3
Odpowiedz
@up popieram, wiele nazw tworzono bo zlepki słów często brzmią tak klimatyczniej?(nie wiem jak to inaczej nazwać) Poza tym niektóre języki mają to do siebie, że lepiej pasują do tworzenia różnych nazw niż nasz polski (jak jest w obcym języku ponadto może rozmyślać co dana nazwa ma oznaczać)

Może, żeby ten temat nie umarł śmiercią błyskawiczną, to zamiast spolszczać te nazwy byśmy wymyślali własne? Z paru innych gierek ze znajomymi zauważyłem, że wymyślanie własnych nazw często sprawia więcej frajdy, niż próba przetłumaczenia lub nazywania tak jak nakazywała nam gra. Za jedną z takich gierek np uznawaliśmy Dotę, gdzie czasem nie chciało się/nie pamiętaliśmy jak nazywała się dana postać/przedmiot. Na przykład na Treanta mówiliśmy drzewo, Spirit Breaker - lodowy byczek, Io - żarówka albo Chaos Knight - kostka [postać gdzie prawie wszystko jest losowe, oprócz tego że lepiej nie stawać jej na drodze]

Żeby nie robić offtopu z offtopu podam parę przykładów własnych nazw:

-Wall of Flame (zamiast Wall of Flesh) - demon, który obraża/prowokuje/wkurza/irytuje (niepotrzebne skreślić) gracza, wyzywając go od nubków i graczy, którzy są tak przemądrzali, że nie potrafią się przyznać, że czegoś nie wiedzą i zamiast sprawdzać u Guida, to go mordują.
Nakłada debuff "Chicken", który nie pozwala graczowi uciec z walki [jeśli gracz ucieknie pojawi się unikalny komunitat "Player was a chicken."

- Horus Glaive (Daybroken) Horus był egipskim bogiem wschodzącego słońca (a czym razi Daybroken - światłem)
- Talisman (zamiast Ankh Charm) talizmany często miały rolę chroniącą przed różnymi klątwami
- Egida (zamiast Ankh Shield) tarcza Zeusa, która posłużyła mu podczas walki z Kronosem

P.S. tylko taka dobra rada, nie używajcie za często własnych nazw, bo potem jak będzie grać z innymi i zaczniecie używać własnych nazw, to ludzie nie będą wiedzieć o czym mówicie xD. Sam się przyłapałem ostatnio jak grałem ze znajomymi i mówiłem im "Missing kostka" i potem nie wiedzieli o co chodzi Tongue W końcu się dowiadywali.. jak spotykali tą kostkę xD
[Obrazek: 268b7462e8.jpg]
Odpowiedz
Fishron = Rybon lul
[Obrazek: lasagna.gif]
Odpowiedz
@up ja go tam nazywam "Świnka z Angry Birds xD"
Odpowiedz
Moon Lord = Loom Mord (ze względu na pewien żart gracza z terraspace który tak ustawił bloki podczas walki z ML że wyglądał jak klaun z loomami zamiast oczu Tongue)
"Każdy człowiek ma dwie natury, dwa wzorce zachowań, dwie dusze.
 Pierwszą, którą pokazuje innym i drugą, prawdziwą"
Odpowiedz
Siedzenie Króla (golden toilet) - "Lepsze niż tron!"
(☞゚ヮ゚)☞¯\_(ツ)_/¯ ☜(゚ヮ゚☜)

Odpowiedz
Magic Cuffs - Soul Ring, odbiera życia wzmacnia manę (duszę xD)
Odpowiedz
Eye of Cthulu - Oko ciula xD (zawsze jak gram w terrarię tak mówię Wink )
(☞゚ヮ゚)☞¯\_(ツ)_/¯ ☜(゚ヮ゚☜)

Odpowiedz
Fishron - Dukeron? Fishster?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości