• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARK: Survival Evolved
#1
ARK: Survival Evolved to gra survival, w której nasza postać budzi się na wyspie pełnej różnych prehistorycznych stworzeń. Gracz aby przetrwać musi zaspokajać potrzeby swojej postaci (głód, pragnienie), oprócz tego zwracać uwagę na inne współczynniki (temperatura, stamina, obciążenie, torpor), zbierać surowce, budować schronienia, broń, oraz oswajać stworzenia. Każde ma inne zastosowanie: Niektóre służą do walki, inne do zbierania kamienia i metalu, kolejne do poruszania się w wodzie, jeszcze inne do przewożenia innych stworzeń, graczy oraz ładunków. W grze wyróżnia się 2 tryby: PvP oraz PvE (jak w prawie każdej grze surwajwyl xd). Ponadto gra jest bardzo rozbudowana i ma całkiem dobrą grafikę. Minusami jest to, że gra ma bardzo słabą optymalizację, oraz dużo ilość błędów. Na szczęście twórcy cały czas pracują nad optymalizacją, poprawkami oraz dodawaniu kolejnych stworzeń i przedmiotów. W tym poście będą umieszczane poradniki dot. stworzeń i przedmiotów z gry, oraz prowadzone różne dyskusje na temat gry.

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Dodo

Dodo to jedno z pierwszych stworzeń jakie spotkamy w grze. Znajduje się praktycznie na samym dole łańcucha pokarmowego w grze: zjada go praktycznie wszystko. Występuje głównie na plażach. Po zaatakowaniu zacznie uciekać. Jest to stworzenie najłatwiejsze do oswojenia - wystarczy kilka ciosów maczugą, strzałów z procy lub 1-2 strzały usypiające łuku, kuszy lub Longneck Rifle. Oswajamy go jagodami, cytrynami lub warzywami. Mimo tego, Dodo nie ma praktycznie żadnego zastosowania z wyjątkiem dawania kup do nawozu dla roślin oraz jajek.
Dodo jest chyba jednym z najgłupszych stworzeń w grze i najłatwiejsze źródło mięsa i skóry na start.
[Obrazek: EC90C8CE4C656F65A40800BC1EE01503E6F34D00]

Parasaurolophus aka Parasaur

Pierwszym stworzeniem jakie powinniśmy oswoić w grze jest Parasaur. Występuje on między innymi na plażach, terenach trawiastych i nad rzekami. Po zaatakowaniu, zacznie szybko uciekać. Jedyna sytuacja kiedy dziki Parasaur będzie atakował gracza, to gdy gracz postanowi takowemu ukraść jajko. Parasaura oswajamy po uśpieniu za pomocą jagódek, cytryn, warzyw lub Kibblesów z jajka dodo. Siodło na Parasaura odblokować można po zdobyciu 10 poziomu, za 9 EP. Dobrą taktyką na oswojenie jest unieruchomienie go za pomocą Boli. Do zastosowań Parasaura należy między innymi szybkie poruszanie się, przenoszenie średniej ilości ładunków oraz nie najwolniejsze pływanie. Po zabiciu Parasaura otrzymujemy skórę oraz mięso.

[Obrazek: Dossier_Parasaur.png]
[Obrazek: tem3gId.gif?1][Obrazek: AhBcYrs.jpg?1]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości